Pysznie, pomysłowo, sałatkowo

Czy w kaszkach Nestle było szkło?

Nestle to znana na całym świecie firma zajmująca się produkowaniem zdrowej żywności głównie dla dzieci. Ich kaszki są kupowane przez mamy w całej Europie. Jednak jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja o tym, że w bananowych kaszkach Nestle znajduje się szkło. Czy to prawda.


szkło w kaszkach

Foto: reklamofil.pl

Sytuacja jest nieco skomplikowana i…

Sytuacja jest nieco skomplikowana i w dużej mierze opiera się na plotce. Otóż sprawa szkła w kaszkach Nestle miała miejsce we Francji. Okazało się, że jedna partia tych produktów jest wadliwa, a mimo to trafiła do sprzedaży. Pojawiło się zgłoszenie od klientki, że taka sytuacja miała miejsce i została ona szybko opanowana. Nestle natychmiast podjęło kroki, aby we wszystkich francuskich sklepach wycofano kaszki, w których mogło znajdować się szkło.

szkło w kaszkach

Foto: vbeta.pl

Jednocześnie uruchomiono darmową linię telefoniczną dla konsumentów, którzy mieliby jakieś pytania w związku z tą sprawą. I pewnie na tym wszystko by się zakończyło, gdyby nie to, że informacja trafiła do Internetu. Tam za pomocą Facebooka została ona przekazana do innych krajów, szczególnie do Polski. Nikt jednak nie pokusił się o sprawdzenie wiarygodności tej informacji, lecz po prostu bezmyślnie ją powtarzał.

Stąd sprawa szkła w kaszkach…

Stąd sprawa szkła w kaszkach Nestle pojawiła się na językach polskich internautów zupełnie bez powodu. Nestle w Polsce oczywiście wydało oświadczenie, że sprawa ta w ogóle nie ma nic wspólnego z produktami sprzedawanymi na terenie naszego kraju i że nie ma podstaw do obaw. Pomimo to jeszcze przez długi czas wiadomość ta pojawiała się na blogach i forach internetowych.


Demotywatory

Dziękujemy koncernowi NESTLE – za dbanie o polskich konsumentów

Kalendarz publikacji

Luty 2017
P W Ś C P S N
« cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>